See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av fruktkorgar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande leverans av fruktkorgar till Linköpings universitets fyra olika campus; Linköping (Campus Valla och Campus US), Norrköping och Lidingö. Upphandlingen är uppdelad i två olika anbudsområden, anbudsområde 1 Campus Valla och Campus US i Linköping samt Campus Norrköping samt anbudsområde 2 Campus Lidingö, Malmstens Linköpings universitet. Anbud kan lämnas på ett eller flera områden.
Intern identifierare: LiU-2024-00130
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222111 Bananer, 03222118 Kiwifrukt, 03222200 Citrusfrukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222321 Äpplen, 03222330 Stenfrukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: GENERELLA KRAV
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för leverans av fruktkorgar till LiU:s fyra olika Campus. Upphandlingen är indelad i två (2) olika anbudsområden. Anbud kan lämnas på ett eller båda anbudsområden. Anbudsområde 1: Campus Valla och Campus US i Linköping samt Campus Norrköping Anbudsområde 2: Campus Lidingö, Malmstens Linköpings universitet (nedan Campus Lidingö) Varje anbudsområde utvärderas separat. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör per anbudsområde. LiU:s olika institutioner/avdelningar har rätt att avropa regelbundna leveranser (abonnemang) med fruktkorgar.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Campus Valla, Campus US och Campus Norrköping
Beskrivning: Leverans av fruktkorgar till Campus Valla och Campus US i Linköping samt Campus Norrköping.
Huvudklassificering (cpv): 03222000 Frukt och nötter
Ytterligare klassificering (cpv): 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222111 Bananer, 03222118 Kiwifrukt, 03222200 Citrusfrukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222320 Äpplen, päron och kvitten, 03222321 Äpplen, 03222330 Stenfrukter
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Lidingö
Beskrivning: Leverans av fruktkorgar till Campus Lidingö, Malmstens Linköpings universitet.