Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergschakt Hagalund 4:10
Referensnummer: 23/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Solna stad ska förbereda en exploatering inom fastigheten Hagalund 4:10 m fl. De förberedande arbetena omfattar i huvudsak bergschakt enligt aktuell förfrågan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45111212 Bergrensning, 45112500 Schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen