514805-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsskötsel – Fastighetsservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsservice
BeskrivningMed denna upphandling, diarienummer 24SVOA892, avser Stockholms Vatten och Avfall ‐ SVOA org. nr:556175‐1867 att täcka sitt behov av förvaltning och drift avseende: B:s bostadsbestånd i Botkyrka kommun och Ekerö kommun ägda lokaler på Loudden samt i Glashuset i Hammarby sjöstad förhyrda ytor i Ulvsunda, Högdalen och Danvikscenter Omfattning, krav samt villkor definieras i upphandlingsdokumenten i sin helhet. Avtal avses att tecknas med 1 Leverantör för hela uppdraget.
Intern identifierare24SVOA892
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFastighetsservice