51486-2019 - ResultatSverige-Timrå: Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenutrustning till Sundsvall Timrå Airport
Referensnummer: UH-2018-162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Midlanda Flygplats AB inbjuder härmed till anbudsgivning i rubricerad upphandling av EDSCB C3 Röntgenutrustning till Sundsvall Timrå Airport.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 34960000 Flygplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen