514885-2021 - ResultatSverige-Västerås: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykoterapi Västmanland
Referensnummer: IN-IN21-0134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västmanland genomför upphandling avseende ramavtal för psykoterapitjänster i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Tjänsten som upphandlas är ett komplement till regionens egen verksamhet för att ge invånare större utbud till vård vid psykisk ohälsa.
Upphandlingen består av följande del och delområden:
Del Psykoterapi specialistnivå
Del Psykoterapi för extremt tandvårdsrädda
- Delområde Psykoterapi Vuxna
- Delområde Psykoterapi barn och unga
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121200 Medicinska specialisttjänster, 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen består av två delar och följande delområden:
Leverantören kan lämna anbud på ett eller flera del och delområden. För att lämna anbud krävs att leverantören har en mottagning inom det aktuella geografiska området senast 1 månad innan avtalsstart.
Denna upphandling ersätter nuvarande upphandlingskontrakt, DU-UPP17-0179 och DU-UPP18-0410 som löper ut 2021-12-31. Det kan finnas avrop som pågår även efter kontraktstiden.