514892-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Samhällstjänster – Vinterväghållning 2025 - 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning 2025 - 2
BeskrivningHalmstads kommun inbjuder till upphandling av vinterväghållning. Upphandlingen är uppdelad i delområden och omfattar vinterväghållning av vägar, gångbanor, cykelbanor, saltrundor samt fastigheter inom kommunens bestånd etc. För att underlätta anbudsarbetet finns en interaktiv karta tillgänglig, som leverantörer uppmanas att använda. Vid eventuella frågor hänvisas till upphandlingens funktion för "frågor och svar". Välkomna med anbud!
Intern identifierareKS 2025/00369
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75200000 Samhällstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144200 Beredskapsfordon, 39370000 Vattenanläggningar, 44113910 Material för vinterväghållning, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUHD & Generella krav Vinterväghållning 2025
Intern identifierare1758753
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1 - Krav
Intern identifierare1758755
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2 - Krav
Intern identifierare1758756
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 3 - Krav
Intern identifierare1758757
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDelområde 4 - Krav
Intern identifierare1758758