514898-2022 - ResultatSverige-Umeå: Truckar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dragtruckar
Referensnummer: RS 983-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415200 Truckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för dragtruckar till Region Västerbottens verksamhet i Umeå, Skellefteå och Lycksele.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
DRAGTRUCK STOR
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar fyra (4) anbudsområden enligt nedan med uppskattade volymer:
• Dragtruck Stor: 5 stycken
• Dragtruck Stor dubbelsits: 2 stycken
• Dragtruck Liten: 4 stycken
• Dragtruck Mini: 2 stycken
Takvolym för ramavtalet respektive anbudsområde är:
• Dragtruck Stor: 9 stycken
• Dragtruck Stor dubbelsits: 4 stycken
• Dragtruck Liten: 6 stycken
• Dragtruck Mini: 4 stycken
DRAGTRUCK STOR DUBBELSITS
Del nr: 2
DRAGTRUCK LITEN
Del nr: 3
DRAGTRUCK MINI
Del nr: 4