514922-2019 - ResultatSverige-Köping: Byggnation av badrum
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk partnering, badrumsrenovering, Köpings Bostads AB
Referensnummer: VMKF-U 2019.67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211310 Byggnation av badrum
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar badrumsrenovering i lägenheter genom strategisk partnering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45453000 Reparation och renovering, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen