Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Offentlig belysning, drift och underhåll samt mindre om- och tillbyggnadsarbeten
Referensnummer: GSN-2017-2434
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll samt mindre om- och tillbyggnadsarbeten på Uppsala kommuns offentliga belysning som i dagsläget uppgår till ca 37 000 armaturer samt 1 900 stolpar i elljusspår.
Entreprenadstart 2018-05-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen