Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning för AB Gavlegårdarna, Brynäs och Bomhus
Referensnummer: 7081
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44233000 Trappor
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg planerar att upphandla städning för AB Gavlegårdarna, Brynäs och Bomhus. Städning omfattar trapphus och tvättstugor med tillhörande ytor.
Omfattning och tider kan förändras ända fram till att upphandlingen annonseras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44233000 Trappor, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen