Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylservice Sandvikens kommun
Referensnummer: KS2017/382
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331230 Installation av kylutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren upphandlar en samarbetspartner som kan ta ansvar för behovet av kylservicetjänster inom den ekonomiska ram som denna upphandling gäller. Det företag som blir vår partner kommer att arbeta nära oss och våra övriga ramavtalsleverantörer. Vi vill arbeta med partner som ger oss och våra hyresgäster en hög kvalitet till rätt kostnad, ett stort förtroende, en god arbetsmiljö samt ett brett miljö‐ och energitänk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen