514997-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Svanesund: Markskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönskötsel
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Stiftelsen Orustbostäder genomför en upphandling av grönyteskötsel och inbjuder er att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument. Uppdraget sträcker sig över hela året och omfattar löpande grönyteskötsel.
Upphandlingens syfte är att få till stånd ramavtal med en eller flera (maximalt tre st.) leverantörer som kan tillgodose stiftelsens löpande behov av grönyteskötsel under hela avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen