51502-2020 - ResultatSverige-KALMAR: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: 2019/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar kommun avser att upphandla flyttjänster som består i huvudsak av kontorsflyttar, av hela eller delar av verksamheten, bohagsflytt och magasinering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 63122000 Magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen