Hyresbostäder i Norrköping AB har för avsikt att samla in information inför en eventuell kommande upphandling av ramavtal avseende byggentreprenader för renoverings- och om- och tillbyggnadsprojekt (ROT). De projekt som i första hand avses, är de största renoverings-, om- och tillbyggnadsprojekten, som t ex när vi behöver renovera betydande delar i hela byggnader.
Hyresbostäder skulle uppskatta om ni lämnade er syn på våra frågor.
Stort tack på förhand!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Request for information, Byggentreprenader ROT