Huvudsaklig CPV-kod 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadens omfattning i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.22. Entreprenaden avser bl. a. rivningsarbeten, gatubyggnad, anläggning av vatten- och avloppsledningar, ny belysning, schakt för ledningsägare såsom fjärrvärme, el och fiber, pålning och betongarbeten, rivning av viadukter samt nybyggnation av vägbro/viadukt
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen