515054-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Installation (utom programvara)
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiska informationsskyltar 2021
Referensnummer: D-Nr: 1-80-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51000000 Installation (utom programvara)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar leverans av dynamiska informationsskyltar för resenärsinformation samt optioner o tjänster.
Upphandlingen är uppdelad i 4 delar:
Skylttyp 1. Mindre skyltar för hållplatser.
Skylttyp 2. Skyltar för hållplatser.
Skylttyp 3. Större skyltar för placering i terminaler, resecentrum o vänthallar.
Skylttyp 4. Inre fordonsskyltar för spårvagn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen