51508-2022 - ResultatSverige-Härnösand: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blåsvolymsmätare ramavtal
Referensnummer: 21RS9699
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för avrop av Blåsvolymmätare enligt beskrivning i Krav och prisspecifikation och Ramavtal blåsvolymsmätare.
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen