Typ av upphandlande myndighet Annan typ: nationell radiobolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Min arbetsplats.
Referensnummer: SR1621
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att teckna avtal med en helhetsleverantör som tar fram en långsiktig strategi och plan för intranätet. Leverantören förväntas vara väl etablerad som leverantör av intranätlösningar för större företag/organisationer och ska i samarbete med SR skapa en långsiktigt hållbar intranätlösning som speglar SR:s behov. Genom sin förmåga inom förändringsledning, kommunikation och SharePoint realiserar leverantören verksamhetsnyttan i samarbete med SR. Som option kan SR även vilja avropa förvaltningsstöd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen