Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för avrop av invändig och utvändig målningsarbeten inom AB Stadsholmen
Referensnummer: 20/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av invändiga målningsarbeten och utvändiga
Målet för denna upphandling är att välja entreprenörer som utför arbete på ett fackmannamässigt sätt med hänsyn till bebyggelsens kulturhistoriska värde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442110 Målning av byggnader, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen