515126-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kranbilar och dumprar – Två st 2-facks kranbilar avsedda för närsortering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTvå st 2-facks kranbilar avsedda för närsortering
BeskrivningTvå st 2-facks kranbilar avsedda för närsortering, inkl. serviceavtal & reparationer
Intern identifierare2024/398-VMKF
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34142000 Kranbilar och dumprar
Ytterligare klassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del (1)
BeskrivningTvå st 2-facks kranbilar avsedda för närsortering, inkl. serviceavtal & reparationer enligt upphandlingsdokumenten med bilagor. Kranbilarna ska användas till "Fastighetsnära insamling av förpackningar från markbehållare" och kommer att gå under hela VafabMiljös uppsamlingsområde. VafabMiljö avser teckna avtal med 1 leverantör
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKranbilar