515276-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggarbeten entreprenad Falu kommun
Referensnummer: GNU 2020/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende byggarbeten och entreprenader åt Falu kommun. Avtalet omfattar avrop överstigande ca 500 000 kr.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen