2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalkylsystem MEPS
Beskrivning: Ängelholmshem, nedan benämnd UM, inbjuder er att lämna anbud på upphandling av plattform för digitalisering och industrialisering av ROT och underhåll till Ängelholmshem enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor Upphandlingen avser en plattform som digitaliserar arbetsflöden och skapar genomgripande styrning - från underhållsplan hela vägen ut till genomförandet. Plattform för att driva samarbetet med entreprenören, beräkna pris på utförda arbetsmoment samt hantera ÄTA och dokumentation. Plattformen ska ta hand om helheten med återrapporteringar, avrop och faktureringar mellan Ängelholmshem och entreprenörer. Den efterfrågade plattformen ska ha tillgång till MEPS kalkyl, system för hantering av ROT och underhåll i fastigheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48991000 Kalkylprogram
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87421:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering, 71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten, 48990000 Programvara för kalkylprogram och utvidgningar