Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Råtorp-Färjestad GC bro
Referensnummer: TFN 2015-3653
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45221110 Byggnation av bro
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser byggnation av ny gång- och cykelbro över Klarälven. Bron kommer att han en längd om cirka 290 m.
Sista dag för utskick av KFU är fem (5) dagar efter sista dag för frågor.
Sista dag för beställaren att ge svar på frågor sex (6) dagar (2021-11-16) innan anbudstidens utgång.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45221110 Byggnation av bro
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen