See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av extern kapacitet för vinterväghållning. Vinterväghållning avser snöröjning och halkbekämpning av gator, GC-vägar, parkeringar inom Ängelholms kommun. Entreprenören kommer under perioden 15 november till och med den 31 mars omfattas av beredskapstjänst under såväl ordinarie arbetstid som icke ordinarie arbetstid.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hjärnarp, Gata och parkeringar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44113910 Material för vinterväghållning, 34143000 Fordon för vinterväghållning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hjärnarp, Gång- och cykelvägar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Munka Ljungby, Gata och parkeringar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Munka Ljungby, Gång- och cykelvägar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Vejbystrand, Skepparkroken, Björkhagen, Gata och parkeringar.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Vejbystrand, Skepparkroken, Björkhagen, Gång- och cykelvägar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Strövelstorp, Gata och parkeringar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Strövelstorp, Gång- och cykelvägar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Ängelholm, Gata och parkeringar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103074:Lot:9