2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekttävling tillbyggnad kommunhus
Beskrivning: Svedala Exploaterings AB i nära samarbete med Svedala kommun, bjuder härmed in till allmän arkitekttävling i två steg för tillbyggnad av Svedala kommunhus. Tävlingen anordnas i enlighet med Lagen om offentlig upphandling (18 kap LOU 2016:1145) och erbjuder möjlighet att bidra till utvecklingen av en modern och funktionell samhällsbyggnad i hjärtat av Svedala.
Intern identifierare: 24/18
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000