515519-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målningsarbeten
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i tre (3) anbudsområden.
Omfattningen avser invändiga måleriarbeten och tapetsering i Hyresbostäder lägenheter och lokaler samt vissa övriga utrymmen som avropas av Beställaren.
Ramavtalet omfattar planerade och akuta måleriarbeten inom Beställarens fastighetsbestånd.
Uppdragen är totalentreprenader med angivna funktions- och kvalitetskrav.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45432220 Tapetsering, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattningen avser invändiga måleriarbeten och tapetsering i Hyresbostäder lägenheter och lokaler samt vissa övriga utrymmen som avropas av beställaren.
Ramavtalet omfattar planerade och akuta måleriarbeten inom beställarens fastighetsbestånd.