515525-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokningstjänst och trafik avseende riksfärdtjänstresor samt resor i annan kommun
Referensnummer: 252/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningen för Inköp och upphandling (Inköp och upphandling) genomför på uppdrag av Göteborgs Stad Trafikkontoret Serviceresor (Trafikkontoret Serviceresor) en ramavtalsupphandling avseende bokningstjänst och trafik av riksfärdtjänstresor samt för resor i annan kommun.