Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fakturadistribution
Referensnummer: 18/150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79999200 Fakturering
II.1.4.
Kort beskrivning
Tänkt anbudsgivare ska vara en leverantör som levererar med kvalitet i tid, arbetar proaktivt, förbättrar löpande samt driver utveckling i moderna digitala kundgränssnitt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444100 Faktureringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen