515554-2018 - ÄndringSverige-Västerås: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av matvagnar
Referensnummer: DU-UPP18-0268
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av matvagnar i kylbil till
— sjukhusen inom region Västmanland (Sala, Köping, Fagersta)
— Akademiska sjukhuset i Uppsala
— Nyköpings sjukhus