515554-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial och ljuskällor
Referensnummer: GNU 2019/81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för elmaterial och ljuskällor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31510000 Elektriska glödlampor, 31519100 Glödljuslampor, 31521000 Lampor, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning, 31600000 Elektrisk utrustning, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen