515606-2020 - ÄndringSverige-Oskarshamn: Byggnation av anläggning för behandling av avlopp
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation Figeholms avloppsreningsverk
Referensnummer: U-026-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252100 Byggnation av anläggning för behandling av avlopp
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet kommer att upphandlas som delad utförandeentreprenad där
Respektive sidoentreprenad (E) i sig ska utgöra en generalentreprenad med
Avseende på underentreprenader/underleverantörer. Följande entreprenader är föremål för denna upphandling:
E1: Entreprenad för mark, husbyggnad, rör- & ventilationsinstallationer
E2: Entreprenad för maskininstallationer/processutrustning
E3: Entreprenad för el- och teleinstallationer med avseende på E1 och E2