515628-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Förmedling av vårdpersonal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning av fysioterapeuter & arbetsterapeuter
Referensnummer: KSN-2018-1493
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen ansvarar för personer som har ett långvarigt (över 14 dagar) rehabiliteringsbehov i ordinärt boende från 17 års ålder (om personen utifrån sina förutsättningar har svårigheter att ta sig till en mottagning eller när rehabiliteringsbehovet bäst tillgodoses i hemmiljö).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arbetsterapeuter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fysioterapeuter/sjukgymnaster
Del nr: 2
85142100 Sjukgymnasttjänster