Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av produktionsdjur
Referensnummer: 282-7879-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att lämna anbud på omhändertagande av produktionsdjur med tillhörande tjänster såsom transporter, uppstallning och vidareförmedling av omhändertagna djur. Gällande avtal löper ut 2023-02-11, avtal som tecknas genom denna upphandling börjar löpa from 2023-02-12.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen