Huvudsaklig CPV-kod 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Borås Elnät AB inbjuder intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud på Server Drift och IT-Support
Allmän information
Borås Elnät AB (556527-5582) är ett av Borås Stads kommunägda bolag som har till huvuduppgift att trygga och utveckla infrastrukturen för el- och kommunikationsnät inom Borås Stad.
Med detta förfrågningsunderlag inbjuder Borås Elnät AB anbudsgivare att lämna anbud på ”Serverdrift och IT-support 2018”.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72611000 Tekniskt datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen