Upphandlingen avser Pallställage med tillbehör samt tillhörande tjänster. Behov som sådant består av att komplettera befintliga pallställage samt att kunna byta ut äldre typer av pallställage. Behovet är uppdelat i två (2) anbudsområden och innefattar både nytt och begagnat pallställage samt köp av tjänst för besiktning, montering och uppsättning av pallställage.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt pallställage
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39100000 Möbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39151000 Diverse möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser Pallställage med tillbehör samt tillhörande tjänster. Behov som sådant består av att komplettera befintliga pallställage samt att kunna byta ut äldre typer av pallställage.
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 24
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
24 månader
Begagnat pallställage
Del nr: 2