2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitalt Ritningshanteringssystem
Beskrivning: Uppdraget omfattar ett digitalt ritningsarkiv för arkivering och hantering av digitala ritningar, 3D modeller, laserskannade punktmoln och teknisk dokumentation i fortsättningen kallat ritningsarkiv.
Intern identifierare: SISAB 2024/150
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data, 72311100 Datakonvertering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Digitalt Ritningshanteringssystem