Upphandling av logistik- och leveranstjänster för verksamheten Förbrukningshjälpmedel i hemmet (FHH). Tjänsterna ska omfatta lagerhållning, transport och innefattar ett helhetsansvar för logistikkedjan.
Leverantören ska äga lagret.