515918-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Gasformiga bränslen
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal leverans av biogas/naturgas
Referensnummer: 21/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att förse Beställaren, Lunds Kommuns Fastighets AB, LKF, med leverans av fysisk biogas alternativt naturgas för uppvärmning av Beställarens fastigheter belägna i Lunds kommun.
Se www.lkf.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09123000 Naturgas, 24100000 Gaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen