2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för tekniska konsulter för tak- fasad och fönster
Beskrivning: Ramavtal för tekniska konsulttjänster inom följande tre avtalsområden: tak, fasad, fönster, i samband med underhållsprojekt för totalentreprenader respektive utförandeentreprenader.
Intern identifierare: FSK 2024/161
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71356100 Tekniska kontroller
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315000 Byggnadsteknik, 71315100 Byggnadsmaterialrådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71326000 Kompletterande byggnadstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71335000 Tekniska undersökningar, 71340000 Integrerade byggtekniska tjänster, 71356000 Tekniska tjänster, 71356300 Tekniska stödtjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1. Tak
Beskrivning: Tak, avser alla typer av takbeklädnader
Intern identifierare: Anbudsområde 1. Tak
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2. Fasad / mur
Beskrivning: Fasad / mur, i tegel, puts eller trä
Intern identifierare: Anbudsområde 2. Fasad / mur
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3. Fönster
Beskrivning: Fönster
Intern identifierare: Anbudsområde 3. Fönster