516030-2021 - ResultatSverige-Kungsbacka: Telekommunikationsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stadsnätstjänster Material
Referensnummer: 20/147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32500000 Telekommunikationsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kungsbacka kommun med avtal avseende material för fiberetablering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32560000 Fiberoptiska material, 32562000 Optiska fiberkablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen