516035-2021 - ResultatSverige-Simrishamn: Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Kolonial, Kyl, Djupfryst och Chark
Referensnummer: 21/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Livsmedelsupphandling till Tomelilla och Simrishamn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15110000 Kött, 15131100 Korvköttsprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15894700 Charkuterivaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen