516036-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intubering och tillbehör - omtag
Referensnummer: VF2020-00026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bronkealtuber, endotrakealtuber, trakeostomikanyler mm.
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2020-00026 Intubering och tillbehör - omtag
Upphandlingen avser ramavtal, exempel på produktgrupper som omfattas i upphandlingen, bronkealtuber, endotrakealtuber, trakeostomikanyler, mm.
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 550 000 kr, dock kan inga volymer garanteras.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: 2021-04-01
Avtalets beräknade slutdatum: 2022-12-31
Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till 2 st förlängningsoptioner à 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen