Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smörjoljor och smörjfetter
Referensnummer: 0439/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09211000 Smörjoljor och smörjmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar succesiva leveranser av smörjoljor och smörfetter till Sävenäs avfallskraftvärmeverks samt till Renovas fordons- och plåtverkstäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 24951000 Fetter och smörjmedel, 24951100 Smörjmedel, 42113150 Smörjoljesystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen