516055-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skärande, koagulerande och kärlförslutande utrustning med förbrukning, SLL436
Referensnummer: FSN 2020-0251
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Skärande, koagulerande och kärlförslutande utrustning med förbrukning, SLL436. Omfattar diatermi- och ultraljudsutrustning med tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112200 Ultraljudsapparat, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33160000 Operationsteknik, 33161000 Utrustning för elektrokirurgi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen