2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utställningstjänster
Beskrivning: Statens maritima och transporthistoriska museer bjuder in leverantörer till att lämna anbud till upphandling avseende ramavtal för Utställningstjänster. Målet är att teckna avtal med flertalet konstfärdiga och kompetenta leverantörer och på så sätt möjliggöra för en bredd i museernas utställningsprojekt, avseende form, berättelser, förmedlingsteknik och gestaltning.
Intern identifierare: 2.4-2025-1370
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000