2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Röntgensensorer Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal på 200 (120 vuxen och 80 barn) intraorala röntgensensorer med tillbehör, förbrukning och reservdelar avsedd för våra verksamheter inom tandvården i Region Norrbotten.
Intern identifierare: 25/177
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33111500 Tandröntgen, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000