516135-2023 - ÄndringSverige-Kristianstad: Utbildningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning i Svenska
Referensnummer: 2023-O000507
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av Utbildning i Svenska för Region Skåne. I
utbildningen inkluderas både språkutbildning i svenska på grund- och avancerad nivå, samt sjukvårdssvenska.