See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Lysekils kommun ver 2
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106756:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233221 Vägmarkeringsarbeten