516191-2025 - Resultat
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Grus-, kross- och fyllnadsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrus-, kross- och fyllnadsmaterial
BeskrivningSe anbudsinbjudan
Intern identifierare2025-204
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 14200000 Sand och lera, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 14211100 Natursand, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus, 14212120 Bokad sten, 14212210 Blandning av grus och sand, 14212300 Bokad och krossad sten, 14212310 Ballast, 14212320 Krossad granit, 14212400 Jord, 14212410 Matjord, 14212430 Stenflis, 14213000 Makadam, tjärmakadam och oljesand, 14213100 Makadam, 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34133000 Ledade lastbilar, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142100 Lastbilar med hissflak, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1640309
Ytterligare klassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter, 14200000 Sand och lera, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14212210 Blandning av grus och sand, 14212400 Jord, 14212410 Matjord, 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34133000 Ledade lastbilar, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142100 Lastbilar med hissflak
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelArvika kommun
BeskrivningSe anbjudsinbjudan
Intern identifierare1640310
Ytterligare klassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter, 14200000 Sand och lera, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 14211100 Natursand, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212200 Stenmaterial, 14212210 Blandning av grus och sand, 14212400 Jord, 14212410 Matjord, 14212430 Stenflis, 14213000 Makadam, tjärmakadam och oljesand, 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34133000 Ledade lastbilar, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142100 Lastbilar med hissflak
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelEda kommun
Intern identifierare1705547
Ytterligare klassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter, 14200000 Sand och lera, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 14211100 Natursand, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212200 Stenmaterial, 14212210 Blandning av grus och sand, 14212400 Jord, 14212430 Stenflis, 14213000 Makadam, tjärmakadam och oljesand, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34133000 Ledade lastbilar, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142100 Lastbilar med hissflak