See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Implantat för hjärtkirurgi
Beskrivning: Denna upphandling avser 4-årigt ramavtal för leverans av implantat för hjärtkirurgi och tillbehör för storleksbedömning och implantation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33184100 Kirurgiska implantat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mekanisk aortaklaff
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mekanisk mitralisklaff
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Supraannulär aortaklaff
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Biologisk aortaklaff 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Biologisk aortaklaff 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Biologisk mitralisklaff 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Klaffring öppen, mitralis
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Klaffring, tricuspidalis
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Biologisk aortaklaff 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Biologisk mitralisklaff 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Klaffring, mitralis
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Kärlgraft, rak
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Kärlgraft, rak med sidoarm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Kärlgraft, komposit mekanisk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Kärlgraft, komposit biologiskt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Kärlgraft, hybrid-stentgraft, typ Frozen Elephant Trunc (FET)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Kateterburen biologisk aortaklaff (TAVI)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102590:Lot:17